Fürdősó receptek illóolajokkal

  • Post category:DIY & Tippek
  • Reading time:4 mins read

Nincs is jobb egy fárasztó nap után elmerülni a habok között a fürdőkádban! Igaz már csak a forró fürdő önmagában is nagyon hasznos, de a maximális hatás érdekében érdemes feldobnunk egy kis extrával, mint például a fürdősó!

A fürdősók egyik fő alapanyaga az Epsom-só vagy keserűsó, amelyet a patikákban, bioboltokban vagy internetes áruházakban is beszerezhetünk. Nagyon jó hatással van az emberi szervezetre, és a bőrön keresztül is jól felszívódik. Segítségével megszabadulhatunk a felesleges stressztől, a méreganyagok eltávolításában is segítségünkre lehet és az álmatlanságra is gyógyír.

Emellett szinte bármilyen sót felhasználhatunk, ezek ugyanis csak javítják a fürdősó hatékonyságát. A himalája-só például nagyobb mennyiségben tartalmaz ásványi anyagokat és nyomelemeket, melyek elengedhetetlen a testünk számára.

A sónak kiegyensúlyozó hatásai is vannak, szépíti a bőrünket, ellazítja az izmokat is. Az arra érzékenyeknél azonban irritációt válthat ki és száríthatja is a bőrt. Fürdősó használata után mindenképpen zuhanyozzunk le és a testápoló krém használatáról se feledkezzünk el.

Nem elengedhetetlenül szükséges, de a fürdősó relaxáló, gyógyító hatását jelentősen növelheti, ha valamilyen illóolajat is hozzákeverünk.

Stressz oldáshoz használhatunk: Rose valamint Lavender, Stress Away, Orange, Peace&Calming olajat.

Frissítő hatású és a koncentrálást segíti : Lime, Orange, Grapefruit, Bergamot olaj.

Megfázás esetén: Peppermint vagy Eukalyptus olaj.

A fürdősóba keverhetünk szódabikarbónát is. Nagyon hasznos, mivel semlegesíti a klórt, ami sajnos a legtöbb vízben a fertőtlenítés miatt megtalálható. Szintén nagyon hatékony a méregtelenítésben és a stresszoldáshoz is hozzájárul, valamint a kellemetlen szagokat is segít megszüntetni. Sőt nőgyógyászati panaszok, leginkább gombás fertőzés esetén is nagyon jótékony lehet, ha keversz belőle a fürdővízbe.

A sós fürdő nem javasolt nyílt sebek, súlyos bőrgyulladás, lázas betegségek és súlyos szívbetegségek esetén. A só ugyanis irritálhatja a bőrt, a meleg víznek pedig értágító hatása is van. Továbbá nem javasolt várandós kismamáknak, illetve három év alatti kisgyermekeknek sem.

Kattints ide, ha felkeltette az érdeklődésed az illóolajok világa, és regisztrálj!